AR-GE ve İnovasyon

Vig Metal olarak, sektör ve geleceğe katkıda bulunmak, ulusal ve uluslararası rekabette başarılı olmak için Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerini çok önemsiyoruz.

Üretim teknolojimize ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığımız yatırımlar ile hem yerel hem global paydaşlarımızı yenilikçi, kaliteli, güvenilir ürün ve hizmetlerle buluşturuyoruz.

Ar-Ge departmanımızla sektörü genişletmek, zenginleştirmek ve yeni pazarlara açılmak için sürekli gelişim felsefesiyle hareket ediyoruz.

Sanayi ölçeğinde özel üretim taleplerini karşılayabilme alt yapımız ve esnekliğimizle paydaşlarımız için değer katan, yeni fırsatlar sunan çalışmalar yapıyoruz.

Ülkemizin TÜBİTAK, ROKETSAN, SSB gibi önemli kuruluşlarıyla pek çok katma değerli projeye imza atmaktan gurur duyuyoruz.


Projelerimiz:

“İkiz Merdane Döküm Yöntemiyle Magnezyum Levha Üretim”
DPT - TÜBİTAK - VİG METAL, 2006 - 2008

“Bora Füzesi GB Gövde Dökümü Projesi”
ROKETSAN - VİG METAL, 2008 - Devam ediyor.

  “Havacılıkta Kullanılan Magnezyum Döküm Teknolojisi Geliştirmesi” (MÜGE Projesi)
SSB- TAI- VİG METAL, 2014- 2018

  “Alüminyum Yeni Nesil Alaşım Geliştirme“ (AYNA Projesi)
SSB - İTÜNOVA - VİG METAL, 2018 - Devam ediyor.

AR-GE ve İnovasyon

Vig Metal olarak, sektör ve geleceğe katkıda bulunmak, ulusal ve uluslararası rekabette başarılı olmak için Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerini çok önemsiyoruz.

We Are in America

%100 yerli sermaye ve kendi makinalarımızla ürettiğimiz alüminyum rulo ve levhalarımızı yeni işbirlikçilerimizle artık Amerika'ya da ihraç ediyoruz.

ALUEXPO 2019

Aluminyum sektöründe yaşanan tüm teknolojik gelişmelerin aynı çatı altında toplandığı eşsiz platform ALUEXPO 2019’da yerimizi aldık. 10-12 Ekim’de İstanbul Fuar Merkezi‘nde görüşmek dileğiyle...


Fabrikamızda kullandığımız özel filtreleme sistemimiz sayesinde, su kirliliği oranımızı düşürüp, %70 oranında enerji verimliliği sağladık!

‘ Tehlikesiz Atık Geri Kazanım’ lisansımızla fabrikada oluşan ve dışardan aldığımız alüminyum hurdaları fırınlarda yeniden geri kazanım işlemi yapıyor

VİG METAL TANITIM FİLMİ İzlemek için lütfen tıklayınız.
© Vig Metal • Bilgi Toplumu Hizmetleri • İletişim Bilgileri • KVKK • KVKK Başvuru Formu
Takip Edin!