MG Kuma Döküm

Türkiye’de kum kalıba magnezyum döküm teknolojisinde tek!

Kum kalıba magnezyum döküm teknolojisinde dünyada 5 firmadan biriyiz. Türkiye’de ise bu teknolojiyi kullanan tek sanayi kuruluşuyuz.

2008’de dünyada ilk kez çift merdaneli döküm yöntemiyle, 1500mm genişliğinde yılda 5000mton magnezyum levha ürettik.

2010 yılında ise VIG Metal Magnezyum bölümü olarak, kum kalıba döküm yöntemini kullanıp, savunma sanayine parça imalatı yapmaya başladık.

Bugün magnezyum ürünlerimiz; klişe, pantograf, otomotiv ve savunma sanayine hizmet etmektedir. Magnezyum levha ürünlerimizin yüzey kalitesini geliştirmeye yönelik AR-GE faaliyetlerimize tüm hızıyla devam ediyoruz.


AR-GE ve İnovasyon

Vig Metal olarak, sektör ve geleceğe katkıda bulunmak, ulusal ve uluslararası rekabette başarılı olmak için Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerini çok önemsiyoruz.

We Are in America

%100 yerli sermaye ve kendi makinalarımızla ürettiğimiz alüminyum rulo ve levhalarımızı yeni işbirlikçilerimizle artık Amerika'ya da ihraç ediyoruz.

IDEF'19

Vig Metal Magnezyum bölümü olarak T.C. Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde 14.sü düzenlenecek olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda yer alacağız.


Fabrikamızda kullandığımız özel filtreleme sistemimiz sayesinde, su kirliliği oranımızı düşürüp, %70 oranında enerji verimliliği sağladık!

‘ Tehlikesiz Atık Geri Kazanım’ lisansımızla fabrikada oluşan ve dışardan aldığımız alüminyum hurdaları fırınlarda yeniden geri kazanım işlemi yapıyor

VİG METAL TANITIM FİLMİ İzlemek için lütfen tıklayınız.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!